توافقنامه بهره برداری نرم افزار

بنام خدا


با تشکر از انتخاب شما، خواهشمندیم قبل از نصب و استفاده از برنامه خريداري شده مطالب زیر را به دقت مطالعه فرماييد:

این توافقنامه بین شرکت فناوری اطلاعات پارمیس که از این پس شرکت نامیده می شود و خریدار نرم افزار حاوی دیسک فشرده، قفل سخت افزاری و فایل لایسنس که در موافقتنامه بهره بردار نامیده میشود، منعقد میگردد.

این توافقنامه در اجرای ماده 10 قانون مدنی منعقد گردیده و طرفین ضمن پذیرش کلیه شروط و تعهدات مندرج در آن، متعهد وملتزم به اجرای کامل مفاد آن گردیدند.

1) با خرید دیسک فشرده حاوی نرم افزار، قفل سخت افزاري و فایل لایسنس، مجوز بهره برداری از نرم افزار به بهره بردار اعطاء میگردد. بهره بردار حق استفاده از نرم افزار فوق را داشته و در عین حال حق یاد شده شخصی و غیرانحصاری است و نامبرده حق دارد که در زمان واحد از دیسک و قفل سخت افزاري فوق فقط برروی یک کامپیوتر استفاده نماید. با بارگذاری (Loading) نرم افزار بر روی حافظه موقت ((RAM یا بر روی حافظه دائم کامپیوتر (هارد دیسک ویا CD ROM) نرم افزار در حال استفاده تلقی میشود.

2) مالکیت نرم افزار وتمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به آن و همچنین منافع و مستندات آن از هر جهت متعلق به شرکت بوده ومشمول تمامی قوانین و مقررات حمایت از کپی رایت می باشد و نقض این حقوق باعث شمول واجرای ضمانت اجراهای کیفری و حقوقی مندرج در قوانین موضوعه خواهد شد.

تبصره: شرکت در اعمال تغییرات در ویرایش ها و نسخه های جدید کاملا مختار است.

3) هر گونه استفاده و بهره برداری غیرقانونی از نرم افزار تحت عناوینی مانند کپی غیر مجاز نرم افزار و یا مستندات آن، الحاق آن به نرم افزارهای دیگر و یا الحاق نرم افزارهای دیگر به آن، مهندسی معکوس، انتقال نرم افزار به غیر به هرشکل اعم از فروش، اجاره و امانت، انتقال فایلهای نرم افزاری به بهره برداران دیگر، هرگونه تلاش برای دسترسی به بانک اطلاعاتی، انتشار و یا توزیع در معرض عموم به هر شکل و با هر وسیله ای ممنوع است.

در صورت تخلف بهره بردار از مفاد این ماده و یا دیگر تعهدات ناشی از این توافقنامه، وی مسئول و متعهد به جبران کلیه خسارات های مادی و معنوی، مستقیم و یا غیر مستقیم وارده به شرکت خواهد بود و شرکت اجازه قطع کامل خدمات پشتیانی را خواهد داشت.

تبصره : نرم افزار موضوع توافتنامه حاضر محتوی اسرار تجاری و اطلاعات خاص شرکت می باشد و هرگونه استفاده و یا افشای اطلاعات و اسرار موصوف به عنوان نقض حقوق اسرار تجاری تلقی و قابل پیگرد خواهد بود.

4) هر فایل اجرایی پارمیس دارای فایل ورژن( File Version) حاوی ارقام بصورت چهار بخش به فرمت ##.##.##.## می باشد که # نشان دهنده عدد می باشد.(نمونه فایل ورژن: 9.6.0.10) از این پس در این توافق نامه دو رقم اول سمت چپ شماره نسخه و ارقام بعدی به سمت راست ویرایش نرم افزار نامیده می شوند. بطور مثال در این نمونه شماره نسخه 9 و ویرایش 6.0.10 می باشد.

5) بدلیل یکپارچگی بین قفل سخت افزاری، ویرایش نرم افزار و همچنین ورژن فایل لایسنس، بروز رسانی نرم افزار فقط باید بر اساس آخرین سی دی متعلق به بهره بردار (در صورت عدم بروزرسانی مجدد)، و یا توسط نرم افزار "پارمیس پشتیبان"(نرم افزار هوشمند بروزرسانی پارمیس) بصورت اختصاصی برای هر قفل بهره بردار صورت پذیرد. در صورت بروزرسانی نرم افزار با ویرایش ها و نسخه های دانلود شده نرم افزارهای بهره برداران دیگر، نرم افزار فوق از شمول پشتیبانی خارج و مسئولیت آن برعهده بهره بردار خواهد بود.

6) بهره بردار موظف است بستر مناسب نرم افزاری اعم از سیستم عامل و نرم افزارهای وابسته و سخت‌افزار مناسب جهت اجرای نرم‌افزار و ذخیره‌سازی اطلاعات وارده را با توجه به حجم و سرعت مورد نیاز تامین نماید.

7)در صورت استفاده نرم‌افزار نوع تحت شبکه، نصب و راه‌اندازی سخت افزاری و نرم افزاری شبکه و تامین شبکه با سرعت مناسب و متناسب با حجم اطلاعات برای دستیابی به سرعت مورد نظر در نرم افزار و همچنین نگهداری شبکه بر عهده بهره بردار خواهد بود.

8) مسئولیت تهیه و نگهداری فایلهای پشتیبان اطلاعات بر عهده بهره بردار بوده و ایشان باید نسبت به فراگیری، تهیه و نگهداری پشتیبان روی حافظه های جانبی مختلف اقدام نماید. بدیهی است کلیه عواقب ناشی از عدم تهیه پشتیبان، تخریب و یا از دست رفتن اطلاعات برعهده بهره بردار خواهد بود.

9) محصول فوق از زمان خرید در سال اول تحت پشتیبانی رایگان شرکت قراردارد که شامل خدمات پشتیبانی تلفنی، دریافت آخرین ویرایش همین نسخه و همچنین تعویض قفل های معیوب می باشد و برای سال های بعد در صورت تمدید پشتیبانی در اختیار بهره بردار قرار می گیرد.

تبصره 1- ارائه خدمات پشتیبانی در ایام کاری و در ساعات اداری بصورت تلفنی از طریق مرکز تماس که شماره آن در وبسایت پارمیس درج گردیده و بصورت تیکت از طریق باشگاه مشتریان پارمیس به آدرس www.Club.ParmisIT.com و یا آدرس جدیدی که در وبسایت پارمیس اعلام می گردد، به بهره برداران انجام می پذیرد.

تبصره 2- بدلیل رفع باگ های گزارش شده و همچنین تغییرات تکنولوژی، بهره بردار باید شخصا عرضه نسخه های جدید را پیگیری نموده و بطور مداوم نسبت به بروزرسانی نرم افزار به ویرایش ها و نسخه های جدید و همچنین تمدید پشتیبانی سالانه اقدام نماید.

تبصره 3- هر گونه خدمات پشتیبانی محدود به راهنمایی برای چگونگی استفاده از نرم افزار و رفع باگ های احتمالی نرم افزار می باشد و سوالات تخصصی حسابداری و کسب و کاری، سخت افزاری نظیر مشکلات پرینتر و غیره، مشمول خدمات پشتیبانی نیستند.

تبصره 4- هزینه تمدید پشتیبانی سالانه منطبق بر مصوبه نظام صنفی رایانه ای کشور وحداقل بیست وپنج درصدقیمت جاری نرم افزارخواهد بود.

تبصره 5- دریافت ویرایش های رایگان در زمان پشتیبانی مشمول ویرایش های همان نسخه می باشد و در صورت تولید محصول با نسخه جدید، مشمول این بروزرسانی نمی گردد.

تبصره 6- ارائه رایگان آخرین ویرایش نرم افزار توسط نرم افزار بروزرسان پارمیس، و یا توسط ارائه سی دی در محل شرکت می باشد.در صورت تمایل برای ارسال سی دی هزینه حمل برعهده بهره بردار می باشد.

تبصره 7- در صورتیکه ویرایش و یا نسخه جدید دارای تغییرات فنی بوده و یا نیازمند کانورت اطلاعات باشد و امکان بروزرسانی توسط "نرم افزار پارمیس پشتیبان" را نداشته و نیازمند نصب و راه اندازی توسط کارشناسان شرکت را داشته باشد، هزینه های نصب وکانورت اطلاعات برعهده بهره بردار خوهدبود.

تبصره 8- نصب مجدد و آموزش نرم افزار مشمول پشتیبانی نبوده و در صورت وجود مشمول هزینه می باشد.

تبصره9- در صورت نیاز به نصب ویا تعویض سیستم عامل و یانصب نرم افزارهای وابسته،هزینه تهیه،نصب و راه اندازی برعهده بهره بردار است.

تبصره 10- جهت استفاده از نرم افزار "پارمیس پشتیبان" و همچنین ارائه خدمات سریع تر توسط تیم پشتیبانی شرکت، بهره بردار باید سیستم خود را مجهز به اینترنت پرسرعت پایدار نماید، در غیر اینصورت ممکن است برخی از خدمات فقط بصورت حضوری در محل بهره بردار ارائه گردد.

تبصره 11- ارائه هر گونه خدمات پشتیبانی خارج از شرکت و در محل بهره بردار مشمول هزینه های کارشناسی، ایاب و ذهاب و اقامت خواهد بود.

تبصره 12- هرگونه خدمات تعویض و یا برنامه ریزی مجدد قفل سخت افزاری منوط به تمدید پشتیبانی می باشد.

تبصره 13- شرکت تا سه سال تعهد تمدید پشتیبانی نرم افزار از زمان توقف تولید و عرضه محصول از طرف شرکت را برعهده می گیرد. بدیهی است تاریخ توقف تولید و عرضه هر نسخه در وبسایت رسمی پارمیس درج خواهد شد.

تبصره 14- هزینه های هر گونه خدمات خارج از تعهدات پشتیبانی، مبتنی بر تعرفه های سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور خواهد بود.

10) بهره بردار به ازای هر قفل یک کاربر مسلط به دانش تخصصی حسابداری و کسب و کار را برای دریافت خدمات پشتیبانی معرفی نموده و کاربران فوق باید قبل از تماس با واحد پشتیبانی آموزش های تخصصی استفاده از نرم افزار را بطور کامل گذرانده و کلیه مستندات آموزشی را بطور کامل مطالعه نموده باشند و درخواست های پشتیبانی فقط مشمول باگ های نرم افزاری و اشکالات موردی باشد. بدیهی است ارائه خدمات پشتیبانی فقط منوط با رعایت شرایط فوق الذکر می باشد.

11) هر گونه اطلاعات فیمابین شرکت و بهره بردار مانند اطلاعات ارتباطی بهره بردار با واحد پشتیبانی نظیر کد مشتری و یا کد بهره دار بین شرکت و بهره بردار محرمانه تلقی شده و بهره بردار اجازه انتشار و در اختیار قراردادن آنها را به دیگران ندارد.بدیهی است هرگونه افشای این اطلاعات منجر به فسخ تعهدات شرکت و قطع کامل پشتیبانی نرم فزار بهره بردار واستفاده کنندگان از اطلاعات فوق را در پی خواهد شد.لذا در نگهداری این اطلاعات کوشا باشید.

12) بدلیل تعهدات رازداری، بهره بردار تعهد می‌نماید، از هر گونه همکاری یا پیشنهاد همکاری با پرسنل شرکت به هر شکل در زمان قرارداد با شرکت و تا یکسال بعد از آن خودداری نماید. در غیر اینصورت شرکت مخیر به عدم ارائه خدمات پشتیبانی خواهد بود.

13) در صورت دریافت هر گونه خدمات از افراد متفرقه و فاقد صلاحیت از طرف بهره بردار، این توافقنامه به صورت خودکار فسخ و از درجه اعتبار ساقط می‌گردد و شرکت هیچگونه مسئولیتی در قبال خسارات وارده احتمالی به بهره بردار را نخواهد داشت.

14) از آنجا که روش شناسایی و ملاک امتیاز نرم‌افزار، قفل سخت‌افزاری آن می‌باشد، بهره بردار باید در حفظ و نگهداری آن کوشا باشد. در صورتیکه قفل سخت‌افزاری به هر دلیل مفقود گردد، بهره بردار باید نسبت به خرید مجدد نرم افزار اقدام نماید.

15) ضمانت شرکت در مورد نرم افزار منحصر به موارد ذیل می باشد:

الف:تضمین اینکه دیسک حاوی نرم افزار، قفل سخت افزاری و فایل لایسنس معیوب نبوده و برای استفاده معمولی آماده و مهیا می باشد.

ب:تضمین اینکه نرم افزار از نظر محتوایی، مطابق با مستندات و قابلیت های تعریف شده برای آن عمل خواهد کرد.

پ:تضمین اینکه نرم افزار برروی سیستم سخت افزاری مناسب حداقل RAMحافظه موقت 2گیگابایت و CPUحداقل با سرعت 1.5 گیگاهرتز و هارد 150 گیگابایتی با 10گیگ فضای خالی ویندوز و 10 گیگ فضای خالی برای درایوی که برنامه در آن نصب شده، یکی از سیستم عامل های اصلی ویندوز Seven,Vista,8,10 ، عاری از ویروس و مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری اجرا گردد. بدیهی است این حداقل مشخصات سخت افزاری بوده و بهره بردار ممکن است برای بهره گیری از سرعت بهینه تر نیاز به مشخصات سخت افزاری بالاتری داشته باشد.

تبصره 1- تحت هیچ شرایطی، حتی غفلت و قصور، شرکت برای خسارات ناشی از استفاده یاعدم توانایی در استفاده از نرم افزار و یا مستندات آن مسئول نخواهد بود.

تبصره 2- از آنجاکه امکان برگزاری جلسه توجیهی و دموی نرم افزار برای خریدار فراهم بوده است،خریدار تائید می کند که قبل از خرید، از امکانات و قابلیت های نرم افزار به طور کامل آگاهی کامل داشته است و لذا امکان عودت نرم افزار بعد از خرید امکان پذیر نیست.

تبصره 3- هرگونه اشکال در رابطه با سخت‌افزار و عدم تطابق نرم‌افزارهایی مانند سیستم عامل ویندوز، شبکه، تخریب اطلاعات توسط ویروس‌های کامپیوتری و عدم تهیه بک‌آپ (پشتیبان) از اطلاعات بر روی دستگاه‌های جانبی از شمول تعهدات شرکت خارج است.

تبصره 4- مسئولیت شرکت برای جبران خسارت و پرداخت غرامت به هر صورت و تحت هر شرایطی که باشد، به هیچ وجه از قیمت نرم افزار فروخته شده فراتر نخواهد رفت.

16)متن کامل وهمچنین آخرین نسخه بروز شده این توافقنامه بر روی وبسایت رسمی و یا باشگاه مشتریان شرکت به آدرسهایwww.ParmisIT.com و www.Club.ParmisIT.com قرار گرفته وطرفین ملزم به مطالعه کامل آنها بصورت دوره ای بدلیل وجود تغییرات جدیدو رعایت کامل مفاد و مندرجات آنها خواهند بود.

17) قانون حاکم و حل و فصل اختلافات:

این توافقنامه از هر جهت تابع،مقررات جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون حمایت ازحقوق پدیدآورندگان نرم افزارهای رایانه ای مصوب1379و آئین نامه اجرایی آن بوده و در صورت بروز هرگونه اختلاف در تفسیر و یا اجرای مفاد این توافقنامه، شورای انتظامی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران بعنوان داور مرضی الطرفین انتخاب میگردد.درصورت اختلاف موضوع ابتدا درکمیته رسیدگی به شکایات شرکت با حضور طرفین بررسی شده و در صورت عدم حصول نتیجه،به داور ارجاع می گردد و در صورت عدم قبول نتیجه داوری در محاکم عمومی تهران قابل طرح و رسیدگی خواهد بود.